ارسال پیغام در واتساپ
امروز دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰
44385483
09909777085

پروفیل نرده شیشه ای چیست ؟

از گذشته تا به امروز نرده یکی از اجزای مهم ساختمان ها محسوب می شود که نقش ایمنی و محافظت را بر عهده دارد . در گذشته طرح و تنوع و متریال استفاده شده در نرده ها محدود بود و بیشتر نرده ها از جنس فلز ساخته می شد . اما امروزه با پیشرفت در این زمینه نرده در جنس  و طرح های مختلف در بازار عرضه و قابل سفارش می باشد . به طور کلی ما چندین نوع نرده اعم از نرده چوبی، نرده فلزی و نرده شیشه ای داریم که هر فرد بنا به سلیقه و نوع ساختمان خود یکی از آنها را انتخاب می کند . 
نرده شیشه ای
امروزه یکی از نرده هایی که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و زیبایی نما را چندین برابر می کند نرده های شیشه ای می باشد.
نرده های شیشه ای دارای مدل هایی متفاوتی اعم از : فیکس پوینت- اسپیگوت- اکسپوز یا همان روکار- دفنی یا همان توکار- فریملس یا همان بدون فریم می باشند  که ما به توضیح دو نوع  نرده ی شیشه ای سکوریت – نرده ی شیشه ای لمینیت  می پردازیم.
اما قبل از توضیحات در مورد انواع نرده های شیشه ای اشاره ای به اجزای تشکیل دهنده ی این نوع از نرده ها خواهیم کرد :
قطعات از جنس آلومینیوم در سایزهای  ۱۵ و ۳۰ سانت که توسط رول بولت به زمین متصل میشوند. یک ناودان کوچک که بر روی رول بولت قرار گرفته و از برخورد شیشه و رول بولت جلوگیری می کند . یک کاور از جنس آلومینیوم که پس از اتصال بیس به زمین و نصب شیشه‌ها بر روی کار به صورت کلیکی نصب میشوند. هندریل یا همان دستگیره شیشه‌ایی که در انتهای کار بر روی شیشه قرار گرفته و به عنوان دستگیره عمل می کند.
نرده شیشه سکوریت
نرده شیشه ای سکوریت 
این نوع نرده از شیشه سکوریت 8 تا 12 میلیمتر ساخته شده و پایه های آن از جنس پروفیل آلومینیوم و یا از استیل ساخته شده است. این پروفیل ها طبق ارتفاع و با فاصله های مشخص در کنار یکدیگر قرار میگیرند. این شیشه ها نیز در همین پروفیل ها قرار داده می شوند و پایه ها با بست شیشه گیر در پروفیل ها وصل شده و در انتهای کار درپوش آلومینیومی آنادایز بر روی همین پایه ها سوار خواهد شد. 
استفاده از نرده شیشه ای سکوریت بسیار مقرون به صرفه تر از نرده هایی می باشد که به طور کامل از جنس شیشه می باشد . بیشترین کاربرد این نوع نرده در ساختمان های مسکونی، ادارات، راه پله و ویلا و بالکن و تراس و محوطه استخر و در بعضی موارد نیز در نمای کلی ساختمان ها هم استفاده میشود.
نرده شیشه ای لمینت
شیشه های لمینت از نظر تفاوت با نوع دیگر خود دارای مقاومت بسیار بالا می باشند و درجه استحکام این نوع از نرده ها بستگی به میزان ضخامت شیشه هایی می باشد که در کنار همدیگر قرار می گیرند. نرده های شیشه ای از نوع لمینت به صورت تمام شیشه تولید و عرضه می گردند ،تمامی اجزا تشکیل دهنده آن شیشه است و از این نرده ، هم به عنوان پایه نرده و و هم به عنوان گارد محافظ استفده میشود. ضخامت شیشه این نوع نرده 12 تا 16 میلیمتر است ودر آن از هندریل استیل و آلومینیوم و چوبی استفاده میکنند و پر کاربردترین مکان هایی که از این نوع نرده استفاده می شود بیشتر اماکنی مانند بیمارستان و مطب ها، دانشگاه ها، فرودگاه، مجتمع تجاری و هتل ها می باشد . 
نرده شیشه ای
از نظر ایمنی نرده های شیشه ای لازم است این توضیح را ارائه بدهیم که در نگاه اول شاید به نظر بیاید که این نوع نرده ها نسبت به نرده های از جنس چوبی یا شیشه ای دارای ایمنی و محافظت کمتری می باشند و برای افراد به خصوص کودکان مناسب نمی باشد . اما این نوع نرده های شیشه ای هیچ تفاوتی از نظر ایمنی با نرده هایی از جنس و متریال های دیگر ندارند بلکه حتی این نرده ها سنگین تر از نرده های از نوع جنس دیگر می باشند و همین سنگینی و ثبات باعث افرایش ایمنی در این نوع از نرده ها شده است و دیگر نگرانی ممکن است در مورد شکستن نرده های شیشه ای باشد . در راستای این موضوع هم باید بگوییم که این نوع از نرده های شیشه ای هنگام شکسته شدن به هیچ عنوان خطرناک نمی باشند و در صورت شکسته شدن به قطعات بسیار ریز و غیر قابل خطر تبدیل می شود و هیچ خطری برای افراد نخواهد داشت .  
اطلاعات تماس
دفتر مرکزی : تهران ، تهرانسر ، بلوار گلها ، بلوار یاس ، پلاک 20
تلفن مرکز تماس: 09909777085 و 02144385483
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه یراق جو (بورس یراق آلات شیشه سکوریت) می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح